Din Bilzerian mı yoksa Adnan Oktar'mı?

Din Bilzerian mı yoksa Adnan Oktar'mı?

Din Bilzerian mı yoksa Adnan Oktar'mı?

Emre Sarp

02 Şubat 2018, 21:04
Bu makale 1064 kez okundu

Öyle bir yazı ki ; ya iki tarafa da yaranamama ihtimali var ya da iki tarafın da sempatisini kazanma ihtimali…
Gördüklerime göre mi yazayım,araştırmalarıma göre mi,hislerime göre mi,inandıklarıma göre mi bilemedim.Kafam çok karışık.
Ama yazma gereği hissediyorum.Akrep burcu olarak hislerime güveniyorum ve  Sn.Adnan OKTAR’a bir selam çakarak yazıma başlamak istiyorum.
Kendisiyle ilk olarak Harun YAHYA mahlasında ufak bir kitabının küçük yaşlarda elime geçmesiyle tanıştım.
Tam bir kitap aşığı olarak babamın da küçük kütüphanesinde bulunan o kitaptan istifade etmişliğim vardır.
Tabi ki o yaşlarda Harun YAHYA kimdir necidir bilemiyoruz.Hoş hala da bildiğimiz yok tam anlamıyla,sadece bir çok söylenti ve asılsız iddialar ile donatılmış bilgi kirliliğinden başka bir şey yok.Ama doğruya doğru kendisi Türk mahkemeleri tarafından aklanmış , bir çok suçlamaya karşı da her mecrada cevap vermiş bir kişidir.
Araştırmalarımda;  şeceresine baktığım da gayet her şeyin ortada ve açık seçik bir biçimde yayınlandığını gördüğümdür.Ailesinin Yahudi olduğuna yönelik söylemler de zaten asılsız. Farz edelim ki Yahudi ,yani ??? Allah aşkına siz bu Yahudilerin ne zararını gördünüz ? Sakın bana Filistin demeyin…Ve tuhaf komplo iddialarıyla gelmeyin.Ortak bir düşman algısı yaratma nedeniyle yıllarca gereksiz yere Yahudilere düşmanlık besledik.Gerçeklere gözümüzü kapattık.
Mesela en klasik bir gerçeği hatırlatma gereği duyacak olsam KKTC’nin hala neden Filistin devleti tarafından tanınmadığını söyleyebilirdim.Lakin konumuz halklar ya da politikalar değil.Zira halkların düşmanlığı söz konusu olamaz.Politikalarda değişkendir.Herhangi bir millete , dine düşmanlık beslemek ve düşman gördüklerini farklı din yahut milletten diyerek sınıflandırmak her şeyden öte İslam’ın doğasına aykırıdır.O nedenle şahsi düşünceme göre kimse kimseyi Yahudi –Protestan-Alevi vs. diyerek yargılayamaz.
Hele hele hoşgörü dini İslam’a inanıyorsan asla böyle bir savunma yahut saldırıyı ortaya koyamazsın.Kısaca demem o ki Adnan OKTAR’ın inandığı din yahut herhangi bir şey isterse bir kedi patisine inansın saygı duyarım.Zira kendisi Müslümanım dediği sürece de onun imanını sorgulamak bana düşmez.
Müslümanım diyen bir insana : -sen Müslüman değilsin- kimse diyemez.Sadece belli noktalarda , bir insan Müslümanım dediği halde Müslümanlıkla uyuşmayan bir takım hal ve hareketleri varsa ; eleştirel mahiyette nitekim 3. bir şahsın duymayacağı şekilde uyarılır.Ki O Müslüman rencide olmasın.İşte İslam böyle hassas bir incelikte detaycı bir dindir.
Ne mutlu ki bize böylesi bir dine mensup bir milletin evlatlarıyız.Ancak ne talihsiz bir milletiz ki çok af edersiniz biraz argo olacak her tuzum var diyene hıyarla koşan bir deyime de sahibiz.Bu milletin tuzu ; din,hıyarı da vicdanıdır.O nedenle yüzyıllar boyunca tekke ve zaviyelerde dini sömürerek bugünlere değin gelmiş oluşumlar bu topraklarda hep yer edinmiştir.
Dürüst olmam gerekirse Yunus Emre’nin bir dergahı vardı ancak bir tarikatı yoktu.Kim ne yapsın garip Yunus’u rant yok ,paha yok ihale yok , arpa yok,saman yok bir hırka bir hurma garip bir Anadolu dervişi .sözlerinden başka serveti olmayan bir mutasavvıf….O nedenledir ki Mesnevi şu zaman dahi bir çok dile çevrilip nice övgülere mazhar olmuş iken Yunus Divanı hep geri plandadır.
Dini esas almış aklınıza gelebilecek tüm oluşumlar kendi domainlerini genişletmek amacıyla çağlarının devlet tebaası ve kapital güçleriyle aralarını hep iyi tutmuştur.Buna yeryüzünün gelmiş geçmiş en büyük örneği FETÖ’dür.Detayları zaten her gün bir yerlerde okuyorsunuz.Hazır konumuzken şuna da değinmek isterim ki araştırmalarımda gördüğüm bir sava göre ; ABD Derin devleti Anadolu da dini kendi kontrolune alarak ılımlı İslam politikası doğrultusunda tüm dünyaya etki etmek için fakir ve zengin kesime yönelik iki ismi yetiştirmiş.
1.Fethullah GÜLEN ( Fakir Anadolu halkına yönelik) 2.Adnan OKTAR. Artık internette bu iddiaları okurken insanların hayal gücüne şaşmamak elde değil.Kuzum siz ne içiyorsunuz ???? Fethullah GÜLEN hadi neyse 15 Temmuz da ne olduğu ortaya çıktı.Eline kan bulaşmış bir teröristten bahsediyoruz.Geçmiş yıllarına baktığımızda ise İzmir’de imamlık yaptığı dönemde kaldığı evciğin rahatsızlığı dışında bir mağduriyeti yok.
Ecevit ten,Çillere kadar herkesle haşır neşir.Güzelce yaşamış ,İtibar noktasında da hayal dahi edemeyeceği bir yerlere gelmiş vs.
Hadi bir noktada inanayım proje olduğuna.Peki ya Adnan OKTAR ? Yahu adam 20 yıl deli damgasıyla ülkede gezmiş , hapishanelere atılmış.Şimdi ki janti hallerine aldanmayın Geçmiş fotolarında dökülüyor.Hele bir hapishane penceresinden fotosu var ki sadece o fotoyla mağdur edebiyatı gütse kemik yüzde 20 oyu vardı.Lakin adam evrimcilerle kafayı bozmuş.Eveangelist-Protestan diyenler var bunun için , bu da ayrı bir yazı konusu tabi. Bu adamın neresi ajan? Ben toplumsal bir açık yakalayıp ,hukuki bugları da lehine kullanan müthiş zeki bir adam görüyorum.
Söylemlerine baktığında ise Ülke ve Millete hiçbir zararı yok bilakis faydası var.Bu satırları yazarken Afrin Operasyonu için kendi kanalından Mehmetçige dua yollayan bir insan için hiç kimse vatan haini diyemez.Ancak Adnan OKTAR son birkaç yıldır A9 TV ‘de proğramlarıyla dikkat çekiyor.Amaç da bu zaten.Yakasız gömleklere bembeyaz takkeler giyip , sürekli hadis okuyan , dini proğramlar reyting açısından pek verimli olmasa gerek Adnan Hoca bambaşka bir taktikle dünya görüşünü izleyiciyle buluşturuyor.Öyle bir propaganda düşünün ki ; 300e yakın yazılmış kitap , yılda 1 milyon civarı kitap basımı bu kitapları dünyanın neredeyse bütün üniversitelerine , o üniversitelerin bütün kütüphanelerine ulaştıran bir ordu , onun yanında binlerce internet sitesi –hakaret ve karşı savlara karşı açılmış sayısız dava….
Bu nasıl bir inanmışlık helal olsun ! Lobicilik budur. Fakat bazı kesimlerde de bu lobiciliğin şantaj amaçlı kullanıldığı , kedicik olarak tabir edilen kadınların farklı niyetler ile kullanıldığı yazılıyor çiziliyor.Açıkça söyleyeceğim ki kimse kusura bakmasın bunu iddia edenler iddialarını ispatla mükellefler.Diyelim ki ispat ettiler o zaman cevabım şu ki : Oh canıma değsin.Madem kasetler var , madem şantaj olayları dönüyor düşmeseydin kardeşim tuzağa.Bana neden tuzak kurulmuyor.
Çünkü bana kurulsa ne olacak ki ben sıradan bir vatandaşım.Senin elinde güç var demek ki devletin bir olanağı var sana tuzak kurulmuş sende bu tuzağa düşmeyeceksin. Nefsine hakim olacaksın .Sana emanet edilmiş ülkene sahip çıkacaksın.
Bir diğer nokta ise yayınlarda kediciklerin kıyafetleri ,makyajı,estetikleri vs. Tek yorumum şu ki : Banane. Bu kadınlar kendilerini böyle mutlu hissediyorsa böyle takılsınlar.İsterlerse komple çarşafa girsinler banane…Çevresindekilerinin bakışları mayhoş ve Adnan OKTAR’a  karşı bir büyülenmişlik var deniliyor. Bırakın da olsun.Ortada kanalıyla, vakfıyla , TV siyle büyük bir maddi güç var. Sadece Versace ve Gucci’yi tek başlarına ayakta tutuyorlar. Sen

şimdi böylesi maddi bir gücü manevi bir zemine oturtur karşındaki insanlar karşısında etkileyici bir karizma ve bir sevecenlikle sunarsan e tabi ki o insanlar sana bağlanır. Bu psikolojik bir durumdur.Hap mı veriyorlar , ilaç mı katıyorlar bilmem ancak çevrelerindeki insanların sosyo-kültürel durumlarına baktığımızda hapçı insanlara benzemedikleri ortada.Sana bana göre normaller mi tabi ki değiller.Lakin insanlık açısından zararlı bir içerik göremiyorum. Eğer kıyafetleriyle dini program yapmalarıysa olay önce İslam ülkelerinin porno sıralamasında kaçıncı olduklarına bakalım ( 1.Pakistan ,2 BAE ,3 Mısır , 4 Katar , 5 Arabistan , 6 Hindistan , 7 Irak 8 Endonezya 9 Rusya 10 Türkiye ) Tebrikler ABD ! Sen yüzyıllık binlerce plan ve komplo ile İslam ülkeleri üstünde kuramadığın hakimiyeti seks ile kurmuşsun ! İlk 10 da 9 İslam Ülkesi… Evet Adnan OKTAR işi biliyor bence de. Eğer bu yöntem satıyorsa ve şu an dahi adından söz ettiriyorsa işini biliyor demektir.Magnum reklamı gibi ,sürekli dudaktan akan bir dondurma ve çubuğunda Ferrari kazanma şansı…Ama sonuçta dondurma yiyorsun yani . Maraş Dondurmacılar Derneği Magnum üreticisine dava mı açsın , ne yapsın… Diyanet İşlerine gönderme yapıyorum.Malum son 2 gündür Adnan OKTAR hedef tahtasına oturtuldu.Üstelik en yüksek kesimden Diyanet İşleri Başkanından
Keza neden önceden değil de şimdi , bu merak konusu…Şahsi merak konum da şu ki : yaşadığımız evrende 6.3 milyon dolar sermaye ile hayata geçmiş bir TESLA örneği varken bizim bu paracıklardan yılda 1 milyar doları bu Diyanet İşleri hangi İşlere harcıyor acaba….
Herneyse Adnan OKTAR’ın proğramları yıllardır bu şekilde devam ediyor.Kendisi de bizzat dedi ben alemciyim seviyorum dedi. Bırakın kendi halinde sunsun proğramlarını kime ne zararı var. Hatta görünür de Türkiye’ye hizmet ediyor.Mason dendi.Kendisi de kabul etti.Sonra masonluktan çıktı. Masonluk derneği yasal bir dernektir ve suç değildir.Araştırılması gereken bir nokta varsa yıllardır Masonluğa karşı olan bu zat-ı muhteremin neden sonra mason olduğudur.Tabi bu neden araştırılmalı çünkü bir sosyolojik neden bana göre.Yıllardır sen gel mücadele ettiğinbir olgunun içine gir.Yoksa yarın sabah gitsin mason olsun akşam yine masonluk sertifikasını yırtsın kimseyi ilgilendirmez.Din de değiştirebilir.Bu tür meseleler özeldir ve şahsı bağlar. Ama bu derece kamuoyuna malolmuş şahıslar için bu konular toplumsal bir ilgi ve alaka ister.Misal Tuğçe KAZAZ  İddilara göre de zaten hep masondu ama gizliydi sinsi bir planı var vs. Allah aşkına FETÖ gibi profesyonel bir sinsiden sonra Adnan OKTAR’ın ne sinsiliği olabilir.Altın varakları ,Kadınları,ihtişamı ve kedileri seven bir cemaat liderinden başka bir şey değil.E ne güzel işte fantastik bir boyut katıyor yetmiyor,yaşam tarzlarıyla ve dünya görüşleriyle hem ülke hem de dünya gündemine bir çok malzeme kazandırıyor.Hadi her şeyi geçtim kedi seven besleyen bir kediye methiyeler düzen bir insanın nasıl gizli bir planı olabilir ? Ne yapacak kedileri örgütleyip iç isyan mı başlatacak…Eğri oturalım doğru konuşalım.Bu adam bir günden bir güne ülkesini hiç dışarıya şikayet etmiş mi ? AİHM ‘de Türkiye aleyhine açtığı bir dava var mı ?Yok . Evrim teorisiyle yıllarını harcamış, ekibiyle beraber kıtaplar yazmış , tuhaf tuhaf renkli kedili materyallerle bilime bambaşka bir tat katmış bir insandan bahsediyoruz.Villalar,arabalar,katlar ,yalılar nereden geliyor…Bilmiyorum.Ülkecek bilmiyoruz.Merak ediyoruz.Bu merakı dindirmek de Maliyenin görevi.O kadar müfettiş var.En iyilerinden bir ekip oluşturup teker teker araştırsın devlet.Ben gerek duyuyor muyum peki ? Hayır. Türkiye’de yaşadığımızın farkındayım çünkü..Normal mi derseniz vallahi çok normal.Bu ülke de her sokakta esnaf ağabeyler vardı ne çabuk unuttunuz.Kendi çocuklarından kısıp FETÖ’ye yardım eden küçük esnaftan tut milyon dolarlar aktaran
işadamlarına kadar alttan alta ülkeyi peşkeş çeken bu yeşil kanlı sermayeyi ne çabuk unuttunuz…(Neyse ki Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir lider var da bu köklü ve büyük örgüt çökertildi ) Dönelim konumuza , e bunca görünmeyen lüks ve şatafat varken dışarı da Müslümanım deyip Asr-ı Saadet edebiyatı yapıp tatillere Mıamı’ ye gidenler mı iki yüzlü yoksa 3-5 villasında altın varaklı koltuklarını paylaşan canlı yayında kediye böceğe çiceğe buluta
ilginç iltifatlar eden bu zat mı iki yüzlü ??? İslam’ ı deforme etme maksadıyla bu tür yayınlar yapıldığı düşünülüyorsa ve o stüdyoyu başlarına yıkıp İslami bir reform başlatılacaksa çok yanlış bir pozisyon olur baştan uyarayım.Çünkü Adnan OKTAR’ a gelene kadar oho….Bunun için ilk adım eğitim olmalıdır.Çünkü ben asla ve katiyen böyle bir niyetlerinin olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu tarihi bir ahmaklık olur. Diğer iddiaları ise biz bilemeyiz.
En iyi devlet bilir. Sosyal medya da Adnan OKTAR’ a yönelik geçmişte yanında olup ayrılan kişilerin akla hayale durgunluk veren şok geçiren iddiaları var.Tüm ahlak kurallarının ve terbiye sınırlarının alaşağı edildiği bu iddiaları devlet daha iyi bilir. Araştırsın. Eğer bizim görmediklerimiz varsa bunları deşifre etsin. Çünkü kendi sosyal medyalarından bunları deşifre eden şahıslar gitgide mide bulandırıyor. İddialar doğruysa dünyanın en çılgın örgütlerinden birisiyle karşı karşıyayız demektir. Ancak bir yerde mantık almıyor.Madem böylesi bir şeyler dönüyor. Adnan OKTAR’ın bu özgüveni nerden geliyor pardon ? Adnan OKTAR böylesi bir nufuz , saygınlığı çevrensinden nasıl kazanıyor pardon ? Çelişki çelişki üstüne.Ortada hukuk dışı bir durum yok. İddialarla dolu bir takım sosyal medya hesapları onlara cevap veren diğer sosyal medya hesapları… Milletçe izliyoruz. Bakalım sonu ne olacak?Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

yusuf 4 ay önce yorumlandı

adnan oktar o kadar masum birisi değil

Kişi beğendi.